Inwestuj w zdrowie

3 marca 2010

Na rynku ubezpieczeń interes kręci się jak nigdy. Początek nowego roku to bardzo gorący okres w tym sektorze: klienci przedłużają bądź zawierają nowe umowy, zasięgają informacji o warunkach ubezpieczeń, analizują oferty, to także czas promocji i rabatów, w każdym razie ruch w firmach ubezpieczeniowych wielki. A jest w czym wybierać: ubezpieczenia komunikacyjne, majątkowe, turystyczne, zdrowotne, mnogość ofert, trudny wybór, nieprzejrzysty rynek i wielka niewiadoma. Koszt każdej z tych inwestycji jest niemały, nic więc dziwnego, że najczęściej klienci pytają o tanie oferty.
– Z pewnością jednym z najważniejszych ubezpieczeń są ubezpieczenia zdrowotne. Klienci firm ubezpieczeniowych, którzy decyduja się ubezpieczyć swoje zdrowie i życie doskonale zdają sobie z tego sprawę i wykupują takie polisy. Często nawet nie z myślą o sobie, ale o przyszłości swojej rodziny. Ubezpieczenia to bardzo intratny interes, dlatego firm o tym profilu działalności oraz ofert na rynku nie brakuje. Problemem pozostaje tylko wybranie przez ubezpieczającego się najbardziej korzystnego dla siebie ubezpieczenia. Gdy w grę wchodzi na przykład ubezpieczenie wyposażenia mieszkania, samochodu, lub nieruchomości, w najgorszym razie stracić można tylko pieniądze. Ale gdy w grę wchodzi ludzkie zdrowie, a często nawet życie, sprawy zaczynają nabierać innego wymiaru. I mimo, iż koszt takiej inwestycji w zdrowie jest niemały wiele osób nawet nie zastanawia się przed takim ubezpieczeniem – twierdzi jeden z klientów.
Rynek ubezpieczeń zdrowotnych może nie jest tak bogatym w oferty rynkiem jak ubezpieczeń komunikacyjnych, ale i w tym sektorze  ofert  nie brakuje. Oczywiście propozycje  różnią się stawkami i warunkami, dlatego wybranie najkorzystniejszego ubezpieczenia wcale nie jest łatwe. Poza tym nie od dziś wiadomo,  że ubezpieczyciele nie zawsze grają fair. Nawet, jeżeli w grę wchodzi ubezpieczenie zdrowotne i ubezpieczenie na życie. Tak właśnie było niedawno /nadal jest?/ w przypadku polis na życie, gdzie firmy ubezpieczeniowe jawnie złamały prawo i komisja nadzoru finansowego zmuszona była skierować kilka takich spraw do sądu. Czy w takiej sytuacji możliwe jest na przykład wypowiedzenie ubezpieczenia? Możliwe, trzeba tylko znać zasady oraz ogólne warunki ubezpieczeń. Tak się bowiem jakoś dziwnie składa, że ubezpieczający się nigdy nie mają problemów z podpisaniem umowy oraz płaceniem składek. Schody zaczynają się z chwilą, wypadku, uszczerbku na zdrowiu, naliczeniu i wypłacie odszkodowania. Wówczas firmy ubezpieczeniowe robia co tylko moga, aby naliczyć jak najmniejsze odszkodowanie, ominąć przepisy, albo nawet je złamać, a także jak nadłużej odwlec w czasie wypłatę odszkodowania. Tymczasem nie pieniądze są najważniejsze. Koszt tej inwestycji jest wprost nie do przecenienia gdy chodzi o ludzkie zdrowie, a nie o mamonę. Tylko czy zrozumieją to firmy ubezpieczeniowe?