Kredyt na zdrowie

4 maja 2010

Zawsze na wiosnę ożywia się ruch na rynkach finansowych. Tak jest w sektorze bankowym, a także branży ubezpieczeń. Zatrzymajmy się na chwilę na ubezpieczeniach, bowiem klienci firm ubezpieczeniowych mają więcej kłopotów z ubezpieczycielami niż bankowcami. Rynek ubezpieczeń to bardzo intratny biznes, nic więc dziwnego, że nawet w kryzysie firmy ubezpieczeniowe miały się dobrze. Ubezpieczenia komunikacyjne, majątkowe, turystyczne, zdrowotne – szeroka oferta i coraz więcej ubezpieczycieli.  W związku z tym, że rynek ten jest nieprzejrzysty, przepisy skomplikowane i nie do końca jasne dla przeciętnego klienta, ma on sporo problemów z wyborem najwłaściwsze dla siebie oferty ubezpieczeniowej, a przede wszystkim uczciwego ubezpieczyciela. Gdy w grę wchodzą rzeczy martwe, nie ma to większego znaczenia, bowiem w najgorszym przypadku można stracić tylko pieniądze. Ale jeżeli chodzi o ludzkie zdrowie, a nawet życie sprawa zaczyna się komplikować. Dlatego ubezpieczenie zdrowotne staje się tak bardzo ważne. Często zastanawiamy się czy wykupić ubezpieczenie zdrowotne w prywatnej firmie czy też pozostać w państwowej czyli w narodowym funduszu zdrowia. Wydaje się, że samo życie daje odpowiedź na to pytanie. Jeżeli ktoś chce stać w kilometrowych kolejkach, żeby tylko zarejestrować się do lekarza specjalisty, czekać miesiącami na wizytę, a zdarza się, że nawet kilka lat na operację, to oczywiście może wybrać ubezpieczenie zdrowotne w nfz. Natomiast prywatne ubezpieczenia zdrowotne dają nadzieja na profesjonalne i w miarę szybkie obsłużenie pacejnta przez lekarzy specjalistów. Niestety nie wszystkich stać na wykupienie dodatkowego ubezpieczenia, dlatego większość z nas może liczyć, albo na cud, albo na państwowa służbę zdrowia i państwowe ubezpieczenia zdrowotne. Ostatnio wiele firm wykupuje swoim pracownikom jako swego rodzaju bonusy, takie dodatkowe ubezpieczenia w prywatnych firmach medycznych, ale nie  są to usługi zbyt wysokiej jakości.
– Aktualnie składka ubezpieczeniowa jaką płacimy co miesiąc wynosi około 300 złotych miesięcznie. Tymczasem stawki ubezpieczeń prywatnych są około trzy razy mniejsze, a usługa szybsza, sprawniejsza i bardziej profesjonalna. Sytuacja jest podobna do systemu emerytalnego. Gdyby dedcyzję oraz pieniądze zabierane nam z poborów i emerytur pozostawiono w naszej gestii z pewnością środki te byłyby mądrzej spożytkowane. Tymczasem większość tych środków idzie nie na przyszłe emerytury oraz zabezpieczenie zdrowotne, ale na rzeszę wszelkiej maści urzędników, utrzymanie palcówek, urzędów i całego zaplecza czerpiącego całymi garściami z naszych pieniędzy – twierdzi właściciel ubezpieczenia prywatnego.
Ubezpieczenia prywatne warto wykupić nawet jeżeli niezbędny będzie kredyt. Może to być szybki kredyt gotówkowy bez zgody współmałżonka, ponieważ nie są to jakieś wielkie sumy. Tymczasem w opłatach tych ubezpieczeni mają zagwarantowane: bezgotówkowe i nielimitowane konsultacje z lekarzami różnych specjalności /bez kolejek/,  badania laboratoryjne i diagnostyczne /bez kolejek/, wybór lekarza, profesjonalną obsługę, świadczenia szpitalne /za każdy dzień pobytu – 350 zł./, koszty leczenia za granicą do 15 tysięcy euro. Jest też  jeszcze wiele innych drobniejszych świadczeń. Czy w takim razie nie warto nawet pokusić się o szybki kredyt gotówkowy bez zgody współmałżonka, ale za jego wiedzą i zgodą, aby tylko wykupić takie ubezpieczenie?