Nie wszystkich stać

25 listopada 2011

Kryzys coraz bardziej zaczyna nam się dobierać do naszych kieszeni, a rynek ubezpieczeń nadal ma się dobrze. Zresztą ubezpieczenia to zawsze był bardzo intratny biznes, nic więc dziwnego, że nawet w czasie największego nasilenia kryzysu firmy ubezpieczeniowe miały się dobrze. Ubezpieczenia komunikacyjne, majątkowe, turystyczne i ubezpieczenie zdrowotne – szeroka oferta i coraz więcej firm ubezpieczeniowych. Niestety dla klientów tego rynku ubezpieczenia są drogie i dlatego klienci aby je wykupić coraz częściej sięgają po kredyty bankowe. Jest to oczywiście problem i gdy w grę wchodzą rzeczy martwe, nie ma to większego znaczenia, bowiem w najgorszym przypadku można stracić tylko pieniądze. Ale jeżeli chodzi o ludzkie zdrowie, a nawet życie sprawa zaczyna się komplikować. Dlatego ubezpieczenie zdrowotne staje się tak bardzo ważne. Dlatego coraz częściej korzystamy z prywatnych przychodni i szpitali mimo, iż wiąże się to z wysokimi kosztami. W wielu jednak przypadkach nie mamy innego wyjścia. Najlepiej jednak przy wyborze konkretnej ubezpieczalni oraz oferty pomoże nam broker ubezpieczeniowy.
– To prawda mnie również pomógł broker ubezpieczeniowy. Wybraliśmy ubezpieczenie prywatne, ponieważ nie mieliśmy innego wyjścia. Nie tak dawno byłem w klinice na badaniach z matką i okazało się, że wyniki będą dopiero za pół roku. Spytałam więc pana profesora, kiedy będą wyniki jeżeli przeprowadzę badania prywatnie, no i okazało się że będą za trzy dni. Ot i cała filozofia – stwierdził syn pacjentki.
Ostatnio wiele firm wykupuje takie prywatne ubezpieczenie zdrowotne swoim pracownikom, ponieważ mogą koszty zakupu tych ubezpieczeń wpisać w koszty uzyskania przychodu firmy. Jest też wiele osób zamożniejszych, które stać na wykupienie indywidualnego ubezpieczenia. Jest już wiele firm ubezpieczeniowych, które mają oferty z tak zwanej grupy ubezpieczeń zdrowotnych. Najlepiej jednak dobierze nam ubezpieczenie broker ubezpieczeniowy, który najlepiej zna się na tym biznesie. Często zastanawiamy się czy wykupić prywatne ubezpieczenie zdrowotne, czy też pozostać przy publicznej służbie zdrowia. Odpowiedź na to pytanie zazwyczaj daje samo życie. Jeżeli ktoś chce stać w kilometrowych kolejkach, żeby tylko zarejestrować się do lekarza specjalisty, czekać miesiącami na wizytę, a zdarza się, że nawet kilka lat na operację, to oczywiście może wybrać ubezpieczenie zdrowotne w nfz. Natomiast prywatne ubezpieczenia zdrowotne dają nadzieja na profesjonalne i w miarę szybkie obsłużenie pacjenta przez lekarzy specjalistów.