Publiczne nieskuteczne

11 sierpnia 2014

Sama dyskusja która od jakiegoś czasu się toczy do zdecydowanie za mało, bowiem trwa już od jakiegoś czasu a tak naprawdę niewiele wniosła. No może tylko wyższe zarobki lekarzy i pielęgniarek ale co interesami pacjentów?

Chodzi oczywiście o system zdrowotny jaki w naszym kraju panuje.

Dyskusja to zdecydowanie za mało, aby ubezpieczenie zdrowotne zadziałało a narodowy fundusz zdrowia pobudzić do konkretnych działań a nie tylko budowy luksusowo wyposażonych placówek Natomiast pacjenci niech dalej czekają miesiącami na wizytę u lekarza specjalisty, a latami na przeszczep czy też zwykły zabieg chirurgiczny nie mówiąc już o poważniejszej operacji. Oczywiście jeżeli szwankuje społeczne ubezpieczenie zdrowotne, skoro publiczna służba zdrowia nie jest w stanie objąć leczeniem wszystkich ubezpieczonych przecież pacjentów to wielu z nich dodatkowo się ubezpiecza i jest to wówczas prywatne ubezpieczenie zdrowotne. Tylko nie wszystkich jest stać na taki wydatek bowiem prywatne ubezpieczenie zdrowotne niestety nie jest takie tanie. Niestety często też takie ubezpieczenia również nie wnoszą niczego nowego bowiem korzystają z niego prywatne firmy ale z finansowaniem przez narodowy fundusz zdrowia. Nie mniej z pewnością lepsza jest to sytuacja kiedy firmy fundują swoim pracownikom oraz ich rodzinom takie pakiety zdrowotne. Często jednak i tak wiele osób zapisuje się na wizyty w prywatnych gabinetach lekarskich i na zabiegi do prywatnych klinik za ciężkie niestety pieniądze, ale gdy w grę wchodzi zdrowie a często zagrożone jest życie nikt nie myśli o pieniądzach. Oczywiście kto ma takie pieniądze. Większość osób jednak nie ma takich pieniędzy i najczęściej skazanych jest na publiczna służbę zdrowia o długie oczekiwania na wizyty specjalistyczne czy też zabiegi medyczne.

Zmieniają się ministrowie, zmieniają się prezesi narodowego funduszu zdrowia tylko sytuacja polskich pacjentów się nie zmienia a wprost przeciwnie jest coraz bardziej poważna.