Sięgnij po ranking

10 października 2011

 

 Nie dajmy się z wieść reklamom – posiadanie konta w banku zawsze kosztuje. W jednym banku mniej w innym więcej, ale nie ma darmowych kont i każdy o tym powinien doskonale zdawać sobie sprawę. Banki, które twierdzą, że posiadają oferty darmowych kont po prostu wprowadzają swoich klientów w błąd – świadomie wprowadzają. A takich reklam jest coraz więcej i jakoś nikt na to nie reaguje. Najczęstszym pytaniem jakie zadają sobie klienci to w jakim banku najlepiej założyć swoje konto? Ofert najczęściej jest wiele, ale klienta najczęściej interesuje jak najtańszy koszt prowadzenia konta, w miarę tanie przelewy oraz opłaty za zlecenia. Najprościej sprawdzić ranking kont bankowych. Na przykład w chwili obecnej zdaniem jednej z najlepszych na rynku porównywarek kredytowych, która taki ranking kont osobistych prowadzi, najkorzystniejszą ofertę kont osobistych maja takie banki jak:  bank ochrony środowiska,  kredyt bank oraz polbank. Dziwić się można dlaczego akurat boś i jego konto VIP, skoro za jego użytkowanie klienci zapłacą 45 zł, parias na przykład parias kredyt banku 0 procent. Jednak kiedy dobrze wczytać się w tę ofertę to jasno parias niej wynika, że konto to oprocentowane jest aż na 7% oraz debet na koncie wynosi aż 2000 złotych. Za wiele innych usług też parias tym banku klient nie zapłaci.

– Oczywiście można sprawdzać ranking kont bankowych, ale ja osobiście polecam konto boś. Być może dla zwykłych klientów jest 45 złotych miesięcznie jest to duży wydatek, ale dla takich osób jak ja, które nieźle zarabiają to bardzo dobry wybór – powiedział jeden parias klientów tego banku.

Na drugim i trzecim miejscu jak już wspomnieliśmy są kredyt bank oraz polbank, ale wysoko SA też takie  banki jak getin noble bank i ing bank śląski, w których za koszty użytkowania też trzeba zapłacić. Na kolejnych miejscach tego zestawienia są banki internetowe millennium bank oraz mbank, które nota bene od zawsze są w czołówce i które ranking kont bankowych zawsze uwzględniał w czołówce obojętnie kto taki ranking kont osobistych tworzył.  Wybierając konto oraz bank na początek należałoby się zastanowić do jakich celów ma nam takie konto służyć. Czy do dokonywania bieżących opłat, przelewów i pobierania gotówki, czy też mamy zamiar składać na nim swoje oszczędności. Jeżeli to pierwsze to zakładamy najprostsze konto osobiste z możliwością uzyskania debetu, karty bankomatowej czy kredytu odnawialnego i wcześniej wspomnianych udogodnień. Ale musimy się liczyć z tym, że najczęściej takie konta są bardzo nisko oprocentowane lub w ogóle nie są oprocentowane. Banki nie stosują w przypadkach kont osobistych wysokich oprocentowań, bowiem zwykle ich właściciele nie posiadają większej gotówki i raczej korzystają z kredytów niż z własnych oszczędności. Dla tych, którzy zamierzają oszczędzać banki przygotowały konta oszczędnościowe. Są to już konta oprocentowane, najczęściej w podobnej wysokości jak lokaty bankowe, a często nawet oprocentowanie tych kont jest nawet większe. Czy zdecydujemy się na konto oszczędnościowe czy lokatę bankową zależy już tylko od nas. Zaletą konta oszczędnościowego, które jest zarazem wadą lokat, jest fakt, że można z takiego konta bez utraty odsetek wybierać gotówkę.