Ubezpieczenie zdrowotne

30 kwietnia 2012

W dzisiejszych czasach możemy ubezpieczy się prawie od wszystkiego. Ubezpieczenie na życie ubezpieczenie mieszkania czy ubezpieczenie samochodu. A co z ubezpieczeniem zdrowotnym. Ostatnio nie cieszy się dobra opinia ponieważ mimo opłacanych składek trudno jest dostać się do specjalisty.

Ubezpieczenie zdrowotne jak sama nazwa wskazuje to ubezpieczenie, które reguluje płatności za nasze leczenie. Aby ubezpieczenie działało musimy opłacać regularne składki. Jednak wiele osób zastanawia się co dzieje się z naszym ubezpieczeniem gdy raz do roku musimy wybrać się do lekarza, a dostanie się do niego graniczy z cudem ?
Wizyty o ogólnego lekarza z reguły jest prosta. Co prawda musimy odstać swoje w kolejce ale jeszcze tego samego dnia dostaniemy się na badanie. Inaczej jest gdy chcemy zapisać się na przykład do dermatologa lub endokrynologia. Tutaj możemy napotkać szereg utrudnień. Wizyty u specjalistów na kasę chorych czyli takie, które obejmuje nasze ubezpieczenie wiążą się z długim okresem oczekiwania.

Ubezpieczenie zdrowotne- czy się opłacać?

Zazwyczaj wizyta u prywatnego specjalisty kosztuje 100 złotych, natomiast składka zdrowotna kilka set złotych. Jeśli nie korzystamy z pomocy medycznej zbyt często warto zastanowić się czy ubezpieczenie zdrowotne NFZ jest nam potrzebne? Wbrew pozorom ubezpieczenie zdrowotne finansuje wiele operacji i pobyt w szpitalu to nie tylko jednorazowe wizyty u lekarza. Nigdy nie wiadomo co może nam się przydarzyć w życiu, a bez ubezpieczenia zdrowotnego pobyt w szpitalu i wszelkie banka itp. sporo by na kosztowały.
Ubezpieczenie zdrowotne a zarówno swoje wady jak i zalety. Z pewnością potrzeb jest każdemu. Bez niego nie można otrzymać pomocy w szpitalu chyba ze jest to nagłe zagrożenie życia. Mimo,że czasami denerwujemy się w długich kolejkach i wykupujemy ubezpieczenie zdrowotne.